Hakkımızda

“Bilim gerçeği bilmektir.”
 

Eğitimse işiniz; her şeyden önce bireylerin ilgisini çekmek ve bunun sürekliliğini sağlamak zorundasınız.

Bu da dünyada hızla değişen teknik ve bilimsel gelişmeleri takip etmekle mümkün olacaktır.

 

“Tümay Dershaneleri” olarak 2008’de “Türkiye’nin ve dünyanın gelişim ve değişimine” katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek “misyonuyla” yola çıktık.

“Her bireyin fırsat sunulursa öğrenebileceği” ilkesini benimsedik.

 

2013 yılında; deneyimli kadrosuyla “Denizli Eğitiminde” başarı basamaklarını hızla tırmanarak “Ali Kurt Eğitim Merkezi”, ”AKEM” olarak adımızı zirveye taşıdık.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve bilimsel gerçekleri takip ederek, inandığımız değerlerden ödün vermeden yolumuza devam ettik.

 

 

2014’ te okul olabilmenin onur ve gururunu taşıyarak “ALİ KURT TEMEL LİSESİ” adıyla yeni bir oluşum yakaladık.

Her zaman benimsediğimiz ; eşitlik, saygı, ciddiyet, özgüven, disiplin ve tabi ki başarının anahtarı olan sevgi sarmalı içinde örnek liseler arasında hak ettiğimiz yeri aldık.

 

2019-2020 yılında da; çağdaş, bilimsel çalışmaların yapılabileceği laboratuvar ortamlarıyla, sosyal ve sportif faaliyetlerin yer aldığı çalışmalarıyla, donanımlı kütüphaneleriyle, değişmeyen kadrosuyla ve akademik çizgisini bozmadan “AKEM KOLEJİ” olarak Bağbaşı Kampüsünde yolumuza devam edeceğiz.

 

“AKEM KOLEJİ” sürecinde bize daima güvenen velilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, Akem personeline ve değerli şirket müdürümüz Ali KURT’a teşekkür ederim.

 

                                                                            Nazife DEMİRCAN                                                                                Okul Müdürü